Podziękowania dla Prezydenta Andrzeja Dudy za objęcie patronatem budowy drogi S10

Opublikowane przez admin w dniu

Szanowny Panie Prezydencie RP,

Działając w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lubicza Wspólnota wyrażamy głęboką wdzięczność za objęcie budowy S10 na odcinku z Bydgoszczy do Torunia swoim specjalnym prezydenckim patronatem. Pana inicjatywa rodzi nadzieję, że obecna katastrofalna sytuacja ulegnie radykalnej zmianie.

Mając na uwadze bierność lokalnych władz gminy Lubicz zmuszeni jesteśmy zwrócić się z bezpośrednim apelem do Pana Prezydenta o przyjrzenie się swoim gospodarskim okiem problemowi lokalizacji obwodnicy w naszej gminie. Obecnie cały nasilony ruch samochodów w kierunku Warszawy odbywa się środkiem naszego miasteczka, co powoduje zagrożenia, które jak w przypadku Szanownego Pana Ministra Antoniego Macierewicza doprowadzają do poważnych wypadków, w których cierpią niewinni ludzie. Ogromny ruch samochodów to również hałas i gigantyczne ilości spalin, co z kolei zagraża zdrowiu mieszkańców i degraduje malowniczą Dolinę Drwęcy. Ten fakt z pewnością potwierdzi Panu Prezydentowi Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który jest mieszkańcem naszej gminy.

Jesteśmy zobowiązani Panu Prezydentowi za tak zdecydowane działanie w sprawie S10. Doceniamy świadomość i odpowiedzialność Pana Prezydenta za sprawy regionów, którymi przecież cała Polska stoi.

Z poważaniem,

Zarząd Wspólnoty


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *